Architektura Ogrodowa
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

FAQ

FAQ

Czy można zamówić bramę o dowolnym rozmiarze?
Bramy i pozostałe elementy ogrodzenia wykonujemy na indywidualne zamówienie, więc możliwe jest uwzględnienie większości wytycznych, choć jak w przypadku każdego złożonego projektu istnieją pewne ograniczenia. Wynikają one ze sposobu tworzenia konstrukcji, wytrzymałości materiałów i uzyskiwanej funkcjonalności. W celu ustalenia szczegółów Państwa realizacji, zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą.

Czy ogrodzenia palisadowe, furtki, kosze gabionowe lub inne Państwa produkty są dostępne „od ręki”?
Z uwagi na szeroki wybór produktów, złożoność konstrukcji oraz dostępność rodzajów elementów wykończeniowych dokonanie zakupu „od ręki” nie jest możliwe. Każde zamówienie realizujemy według szczegółowych wytycznych klienta, tak by spełnić jego oczekiwania.

Czy ogrodzenia lub przepierzenia z koszy gabionowych to wieloletnie rozwiązanie?
Kosze gabionowe to jedne z bardziej wytrzymałych i odpornych na działanie czynników zewnętrznych rozwiązania. Jeżeli szukają Państwo materiałów, które po upływie dekady wciąż będą wyglądały tak samo przy minimalnym nakładzie prac konserwacyjnych – kosze gabionowe z kamiennym wypełnieniem to rozwiązanie dla Was.

Jakim kamieniem można wypełnić gabiony i jaki będzie koszt całkowity gotowego ogrodzenia?
Wypełnienie konstrukcji zależy od indywidualnych preferencji dotyczących zarówno rodzaju zastosowanego kamienia, jak i jego rozmiarów. Całkowity koszt uwzględnia projekt, elementy konstrukcyjne oraz montaż, które można wstępie wyliczyć w naszym kalkulatorze. Cena wypełnienia zależy od wybranego przez Państwa rodzaju łupków oraz kosztów transportu.

Jakie są rekomendowane zastosowania gabionów?
Proponowane przez nas zastosowania to mury oporowe, ogrodzenia, przepierzenia, fragmenty elewacji budynków oraz akcesoria dekoracyjne. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystywanie konstrukcji jako stabilizatorów dla składów drewna opałowego lub wydzielenia obszarów rekreacyjnych, użytkowych czy stref relaksu.

Czy możliwe jest zamówienie ogrodzenia z montażem i jaki jest termin realizacji?
Realizujemy zamówienia od przygotowania projektu i wizualizacji, przez przygotowanie elementów konstrukcyjnych oraz montaż w miejscu wskazanym przez klienta. Czas realizacji uzależniony jest od wielkości projektu i jego szczegółowych wytycznych.