Architektura Ogrodowa
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

Właściwości materiału

Właściwości materiału

Konstrukcje zewnętrze, z uwagi na nieustanne narażenie na działanie wysoce zmiennych czynników zewnętrznych wymagają wyboru odpowiednio wytrzymałych i żywotnych materiałów, o warstwie ochronnej spełniającej określone normy.

Jak budować to na dłużej
Tworząc kosze gabionowe, elementy ogrodzenia, furtki, bramy, balustrady na tarasach uwzględniamy fakt, że ich kontakt z powietrzem, wilgocią i dużymi zmianami temperatur jest ciągły, dlatego wybieramy tylko sprawdzone, niemalże niezniszczalne materiały o szczególnych właściwościach. Naszym celem jest budowanie wokół Państwa domu czy budynku użytkowego konstrukcji, które za kilkanaście lat, przy niskim nakładzie czasu i prac konserwatorskich wciąż będą pełnić swoją rolę, zachwycając  arówno nieskazitelną formą, jak i funkcjonalnością.

Efekt, który nie wymaga dodatkowej pracy
Właściwości materiałów ocynkowanych ogniowo metodą zanurzeniową, stosowanych przez naszą firmę przy realizacji elementów ogrodzeń, elewacji i przydomowych dekoracji, pozwalają na uzyskanie niezwykłej wytrzymałości konstrukcji, jak i zachowanie najwyższej estetyki ich wykończenia. Co więcej, zalecane zabiegi konserwacyjne nie wymagają wielkich nakładów finansowych, co sprawia, że ocynkowaną stal wykorzystujemy w naszych realizacjach równie chętnie, co świadomie.

Działanie, które dostrzeżesz gołym okiem
Powłoka ocynku ogniowego, dzięki szczególnym fizykochemicznym właściwościom tworzy na stali warstwę ochronną aktywną przez lata. Jest nie tylko wytrzymała, ale również wykazuje pewnego rodzaju plastyczność. Jest też odporna na gwałtowne zmiany warunków atmosferycznych o każdej porze roku, co więcej, aktywnie chroni materiał przed agresywnym działaniem wielu substancji chemicznych, pochodzących z natury.

Powstała w wyniku cynkowania ogniowego powłoka posiada właściwości zabezpieczające konstrukcję przed efektem uszkodzeń mechanicznych czy postępującą korozją, również w miejscach spoin. Ważnym aspektem estetycznym wykończenia ogrodzenia, balustrady czy bramy jest zachowanie jej gładkiej powierzchni, które przy pokryciu zaprawą metodą zanurzeniową jest możliwe.

Efekt matowego krycia, uzyskiwanego podczas cynkowania ogniowego podnosi walory wizualne obiektu, a co za tym idzie pozwala na zastosowanie go wszędzie tam, gdzie główną rolę odgrywa funkcjonalność, a towarzyszy jej równie pożądany, minimalistyczny design.